Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
elektromosság, fizika
0
Középiskola / Fizika
Válaszok
1
bongolo{ }
megoldása
Hmm, a válasz egyszerű, de a grafikon értelmezése nem...
Először a válasz: Mivel P=U·I, ezért azonos I esetén (lásd szaggatott függőleges vonal) nagyobb P-hez nagyobb U tartozik. Vagyis a 2. esetben nagyobb a feszültség.
Most pedig a grafikon értelmezése:
(Elvileg ennek kellene az elsőnek lennie, de szerintem eléggé szerencsétlen a feladat, a grafikon értelmezése most nem segít...)
(Azért ne azt a következtetést vond le, hogy a fizika hülyeség és nem éri meg tanulni, egyszerűen csak ez egy szerencsétlen feladat.)
Ilyenekre tudok gondolni:
(a) Változtatható ellenállásról beszél, szóval valószínű az van, hogy attól változik az áramerősség, mert mozgatja az ellenállás csúszkáját (mondjuk forgatja a hangerőszabályozó gombot), miközben állandó a feszültség az 1. eset vonalánál, és másmilyen állandó feszültség van a 2. eset vonalánál.
(b) Lehetne az is, hogy a két eset az ellenállás két különböző értéke (egy balra tekert meg egy jobbra tekert), és az áramerősség attól más, mert a feszültség is változik. Ez igazi áramkörök esetén, amikben változtatható ellenállás van, gyakoribb (mondjuk egy erősítőnél).
Nem derül ki a szövegből, hogy mi a két eset, ami az ábrán van.
Viszont eléggé egyértelműen arról van szó, hogy "eset"-nek a teljes egyenes vonalat érti, ezért valószínűbb az, hogy az (a)-ról van szó, mert akkor állandó a feszültség csak.
No mindegy, nem vitt közelebb a megoldáshoz. Bárhogy is van az ábra, a 2. esetben nagyobb a teljesítmény, úgyhogy tuti ott nagyobb a feszültség is.