Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!
Szia, itt vannak a válszok!
15. - 230,4 kg liszt
16. - 128 munkadarab
17. - 900 ft
18. - 11 és egy negyed óra
0
Lili:
Jo azokat tudom (megoldókulcs) csak a kiszamolast nem
5 éve0
kkarresz
válasza
Írom a kifejtést
0
Még nem érkezett komment!
kkarresz
megoldása
15. Feladat.
Ahhoz, hogy megkapd, hogy 1 kg kenyér sütéséhez, hágy kg liszt szükséges a következő műveletet kell elvégezned: 180/250=0.72. 1kg kenyérhez 0.72kg liszt kell. Most már csak be kell szoroznod a 0.72-őt 320-al. 320*0.72=230.4
A válasz: A pékségben 320kg kenyér sütéséhez 230.4 kg liszt szükséges
16. Feladat
Ahhoz, hogy megkapd, hogy 1 óra alatt, hány munkadarabot készít el el kell osztanod a 56-ot 3.5-el: 56/3.5=16
1 óra alatt 16 munkadarabot készít el. Ezt szorozzuk meg nyolccal: 16*8=128
A válasz: 8 óra alatt 128 munkadarabot készített.
17. Feladat
Ahhoz, hogy megkapd, hogy 1 tábla csoki mennyibe kerül el kell osztanod a 1650-et 6-al: 1650/6=275
1 tábla csoki 275 Forint. 275*4=1100
A válasz: Zsolti négy tábla csokiért 1100 forintot fog fizetni
18. Feladat
Elsősorban alakítsuk át a idő mértékegységet számmá. 2 óra és 1/4 óra azaz 2,25 óra alatt telik meg egy 28.8m^3-es tartály. A 28.8-at osszuk el 2.25-el így megkapjuk, hogy 1 óra alatt hány köbméter vízzel fog megtelni a tartály. 28.8/2.25=12.8
1 óra alatt 12.8 köbméter vízzel fog megtelni a tartály. Most el kell osztanunk a 144-et 12.8-al: 144/12.8=11.25
Alakítsuk át ezt órává. 11 óra és 1/4-ed azaz 11 óra és 15 perc alatt fog megtelni a tartály.
Válasz: A második tartály 11 óra és 15 perc alatt fog megtelni.