Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Matemtika

638
Az adatok közti összefüggést írd fel egyenlettel! Old meg, majd szöveg szerint ellenőrizd megoldásodat!

1.Ha egy szám 24-szereséhez 152-t adunk, akkor 500-at kapunk. Melyik ez a szám?

2. Bea 8 kg szilvát vásárolt és a visszavitt üres üvegekért visszajárt neki 320 Ft. Így 160 Ft-ot kellett fizetnie. Mennyibe került egy kg szilva?

3.Egy zsinórból Csaba levágott 24 m-t, majd a maradékot 12 egyenlő darabra vágta. Így egy – egy darab hosszúsága 15 m lett. Milyen hosszú volt eredetileg a zsinór?

4. Dénes a heti zsebpénzét 7 egyenlő részre osztotta, és minden nap ugyanannyit költött el. Mikor a hét utolsó napján 120 Ft- ért fagylaltot vett, akkor még maradt 30 forintja. Hány Ft zsebpénze volt azon a héten?

5. 28 zsák árpából etetésre felhasználtak 460 kg-ot, így még 1,36 tonna árpa maradt. Hány kg árpa volt egy-egy zsákban?
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
egyenletek
0
Általános iskola / Matematika

Válaszok

1
1.
x·24+152=500 /-152 mindkét oldalból elveszünk
x·24=348 /:24 mindkét oldalt osztjuk
x=14,5
Tehát a szám 14,5.

2.
320+160=8·x
480=8·x /:8 mindkét oldalt osztjuk
x=60
Tehát 60Ft-ba kerül 1kg szilva.

3.
(x-24):12=15 /·12 megszorozzuk mindkét oldalt
x-24=180 /+24 hozzá adunk mindkét oldalhoz
x=204
Tehát a zsinor eredetileg 204m volt.

4.
x/7-120=30 /+120 mindkét oldalon
x/7=150 /·7 mindkét oldalon
x=1050

Tehát 1050Ft zsebpénze volt azon a héten.

5.
1,36t = 1360kg

28·x-460=1360 /+460 mindkét oldal
28·x=1820 /:28 mindkét oldal
x=65

Tehát 65kg árpa volt egy-egy zsákban.
0