Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!
Sergio Leonel Agüero del Castillo (Buenos Aires, 1988. június 2. –) argentin labdarúgó, jelenleg a Manchester City játékosa.
Az argentin Independiente nevelése, ahol nagyszerű eredményeket ért el. Kulcsember volt már 15 évesen Oscar Ustarival együtt. Fontos és látványos gólokat lőtt a rivális River Plate és Boca Juniors ellen is. Összesen 54 mérkőzésen 23 gólt szerzett.
Ezután az Atlético Madrid lecsapott rá és csillagászati összegért, 23 millió euróért megvásárolta 2006. május 31-én. Azonnal a spanyol sztárcsapat kezdőcsapatába került Fernando Torres mellé, aki mellett csak halványabb teljesítményre volt képes. Torres Liverpoolba igazolása után Agüero lett a csapat első számú csatára a Liverpooltól érkezett Luis García előtt. Innentől jobban ment számára is a játék, fontos gólokat lőtt, többek közt kiegyenlített a Barcelona ellen, és gólt lőtt a Real Madridnak. A Manchester Cityben töltött első évében sokban hozzájárult a csapat bajnoki aranyához, a 23 góljával és az idény utolsó és egyben legdrámaibb mérkőzésén a QPR ellen.
2017. október 21-én a Burnley ellen beállította, majd november 1-jén a Napoli ellen megdöntötte Eric Brook rekordját, ezzel ő lett a Manchester City legtöbb gólt szerző játékosa, minden sorozatot számítva.
2019. február 10-én a Chelsea elleni bajnoki mérkőzésen előbb beállította, majd második góljával megdöntötte Eric Brook és Tommy Johnson rekordját, így a Manchester City legtöbb bajnoki gólját (159) szerző játékosa is Agüero lett.