Ahhoz, hogy mások kérdéseit és válaszait megtekinthesd, nem kell beregisztrálnod, azonban saját kérdés kiírásához ez szükséges!
Valaki segítsen kérem.Köszönöm szépen!!!
lacikaantal40
kérdése
221
Csatoltam képet.
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Általános iskola / Fizika
Válaszok
2
Törölt{ Fizikus }
megoldása
9.
W=F·s
F=W/s=300000000/2000=150000N=150kN
10.
Em=W=L=G·h=m·10·h=0,11·10·2=2,2J
11.
(Az első két feladatot illő lenne megcsinálni, ez a feladat a középiskoka határát súrolja, nem pedig a hetedik osztályt!)
Fs=μ·m·10=0,2·10·25=50N (ekkora erő kell a bőrönd húzásához)
W=L=Fs·s=50·60=3000J=3kJ
12.
v=81km/h=22,5m/s
Fs=μ·m·10=0,04·1000·10=400N (Ekkora erőt kell kifejteni a motornak)
P=F·v=400·22,5=9000W=9kW
13.
F=m·a=1200·4=4800N
Fs=μ·m·10=0,045·1200·10=540N
A motornak az összes húzóereje: a gyorsítási erőből, és a súrlódási erő legyőzéséből tevődik össze.
F'=4800+540=5340N
W=F'·s=5340N·100m=534000J=534kJ
14.
P=W/t=4500J/180s=25W (elírták a megoldást !)
0
lacikaantal40:
Ezeket már megoldottam ,csak ezzel le ellenőrizték.És amúgy erdélyi vagyok itt csak a 6 osztályban kezdődik a fizika!
3 éve0
Törölt:
Így már értem a feladatok szintjét. Az erdélyi (román) iskolában tényleg erősebb a természettudományos tantárgyak oktatása, mint Magyarországon. De egyébként ezeket a feladatokat kellett megoldani? Az ember elvész a sok feladatok között!
3 éve1
Törölt{ Fizikus }
válasza
15.
A gerenda térfogata
V=a·b·c=3·0,6·0,4=0,72m³
tömege a gerendának
ró=m/V
m=ró·V=2500·0,72=1800kg
a gerenda súlya
G=m·10=18000N=18kN
W=L=G·h=18000·30=540000J=540kJ
P=W/t=540000/60=9000W=9kW
16.
W=L=36000kg·10m·10=3600000J
Ph=W/t=3600000/60=60000W (ez a hasznos teljesítmény)
Pö=?
hatásfok=(Ph/Pö)·100%
Pö=(Ph·100%)/hatásfok=(60000·100)/60=100000W=100kW