Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!
Fizika
timea19710105
kérdése
222
Tud valaki segíteni?
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Fizika
Válaszok
4
Törölt{ Fizikus }
megoldása
1.
a.)
hősugárzó
I=U/R=230/26,5=8,68A
P=U·I=1996,4W
vasaló
I=U/R=230/29,4=7,82A
P=U·I=230·7,82=1798,6W
b.)
1/Re=1/26,5+1/29,4=(26,5+29,4)/779,1=55,9/779,1
Re=13,94Ω
c.)
P'=Ph+Pv=1996,4+1798,6=3795W=3,795kW
P'·t=W=E=1kwh
3,795kW·t=1kWh
t=1kWh/3,795kW=0,2635óra=15,81perc alatt
d.)
a hajszárító áramfelvétele
I=P/U=1200/230=5,22A
A három fogyasztó összes áramfelvétele egyidejű használatkor:
Iö=8,68+7,82+5,22=21,72A
Tehát nem működtethető egyidejűleg a három fogyasztó egy 20A-es biztosíték alkalmazásával!!
1
timea19710105:
Valaki esetleg 2-3 feladatban nem tudna segíteni?
3 éve0
Törölt:
Amikor boltba kell menni, én mindig valaki vagyok,ezért segítek!
3 éve0
Törölt{ Fizikus }
válasza
2.)
R₁=200Ω
R₂=300Ω
U=12V
a.)1/Re=1/R₁+1/R₂=(2+3)/600=5/600
Re=120Ω
b.)
Re=U/I
I=U/Re=12/120=0,1A=100mA
c.)
I₁=U/R₁=12/200=0,06A=60mA
I₂U/R₂=12/300=0,04A=40mA
d.)
P₁=U·I₁=12·0,06=0,72W=720mW
P₂=U·I₂=12·0,04=0,48W=480mW
P=U·I=12·0,1=1,2W=1200mW
(az összes teljesítményt megkaphatjuk párhuzamos kapcsolás esetén, ha az egyes fogyasztók teljesítményét összeadjuk)