Keresés

Keresendő kifejezés:

Toplista

Toplista
  • betöltés...

Segítség!

Ahhoz, hogy mások kérdéseit és válaszait megtekinthesd, nem kell beregisztrálnod, azonban saját kérdés kiírásához ez szükséges!

Kérlek segítsetek

18
Csatolom
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Matematika

Válaszok

1
5 kg dió = 1500 Ft

1 kg dió = 300 Ft

1 kg dióban, ami 300 Ft: a dióbél volt x dkg, a dióhéj 0.3x dkg

1.3x = 1

x = 0,77; 77 dkg dióbél és `77*0.3` = 23 dkg dióhéj

77 dkg dióbél ára 300 Ft

1 kg (100 dkg) dióbél ára `100/77*300` = 390 Ft

1 kg dióbél értéke 390 Ft.
Módosítva: 2 hete
0