Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Vállalatgazdaságtan

Főoldal » Felsőoktatás » Közgazdaságtan
739
Valaki ezt le tudná nekem vezetni?
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Felsőoktatás / Közgazdaságtan

Válaszok

2
Nos mivel a mérlegbe kell beírni az adatokat ezért: A saját és idegen tőke összesen 360millió[innentől kezdve m]. A jegyzett tőke a saját tőke része szval az nemszámít, ezért az összes forrás több infó hijján 360m, ami megegyezik az összes eszközzel. Bef eszközök értéke 210m: immat javak 54m és tárgyi eszk 156m. Ingatlan a TE része, nem számít. Mivel bef püi eszköz nincs ezért 210m .Összes eszköz- Befektetett eszközök: 360m-210m=150m a forgóeszközök értéke, mivel nincs megadva passziv időbeli elhatárolás. Innentől kezdve mivel 150m a forgó összesen: készlet 92m, követelés 40m, értékpapir nincs. 150m-92m-40m=28m a pénzeszközök.
2

A vállalat mérlegfőösszege a forrás oldali adatok (140 mHUF saját tőke és 220 mHUF idegen tőke) alapján: 360 mHUF. A mérlegegyezőség miatt az eszközoldali tételek összegének is ennyinek kell lennie. A feladatban vannak felesleges adatok, hiszen a 80 mHUF jegyzett tőke a saját tőke része, míg a 70 mHUF ingatlanérték a tárgyi eszközök része. Ezeket az adatokat tehát a megoldás szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

Amit tudunk, hogy ha aktív időbeli elhatárolások nincsenek eszközoldalon (erről nem szól a feladat), akkor a tárgyi eszközök (156 mHUF), a követelések (40 mHUF), az immateriális javak (54 mHUF), a készletek (92 mHUF), valamint a pénzeszközök (x mHUF) együtt kiadják a mérlegfőösszeget (360 mHUF). Így x=360-156-40-54-92=18, azaz a pénzeszközök értéke 18 millió forint.
2