Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Szöveges feladatok megoldása!

Főoldal » Középiskola » Matematika
123
Hány kilogramm vasat és hány kilogramm ként tartalmaz 100 kg FeS, ha a vas relatív atomtömege 56, a kéné pedig 32?
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Matematika

Válaszok

1
Szia!

A vas tömege kg-ban : (100/88)×56= 63,636 kg lesz benne ; a kén tömege kg-ban: (100/88)×32=36,364 kg lesz a vas(II)-szulfidban! :)

(Utóirat: Felhasználtam, hogy az 1:1 vas:kén mólarány miatt a vas(II)-szulfid moláris tömege (56×1+32×1)=88 g/mol lesz.)
Módosítva: 2 hete
0