Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Szöveges feladatok megoldása!

Főoldal » Középiskola » Matematika
99
Egy sárgarézből készült henger tömege 6,297 kg, térfogata pedig 750 cm³. Hány kilogramm rezet és hány kilogramm cinket tartalmaz a henger? (A réz sűrűsége 8900 kg/m³, a cink sűrűsége 7100 kg/m³.)
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Matematika

Válaszok

1
Szia!

Legyen "x" gramm a hengerben a réz tömege, ekkor felírható a következő egyenlet:

x/8,9 +(6297-x)/7,1=750 , azaz rendezve 7,1x+8,9×(6297-x)=47392,5 → 1,8·x=8650,8 , azaz x=4806 g=4,806 kg réz van a hengerben és emiatt (6297-4806)=1491 g=1,491 kg cink lesz a hengerben! :)
0