Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Kémia 8. Osztályos

242
Sziasztok ! Kérlek segítsetek az alábbi feladatban ! Köszönöm szépen . Az egyes feladatot szeretném .
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Általános iskola / Kémia

Válaszok

1
1.
A kémiai kötések erősségük szerint lehetnek elsőrendű kötések (például kovalens, ionos, fémes) vagy másodrendűek (például hidrogén-híd, dipólus-dipólus).
Az elsőrendű kötések atomok vagy ionok között jönnek létre.
A kovalens kötés közös elektronpár kialakulásával jön létre (általában nemfémes elemekből) (például két hidrogén atomból hidrogén molekula lesz), de különböző atomok között is létrejöhet (például hidrogén és klór atom között a hidrogén-klorid molekulában). Elemek, amelyekben kovalens kötés van: a hidrogén molekulában, oxigén molekulában, nitrogén molekulában, klór molekulában, a bróm és jód molekulában, kén molekulában, a grafitban és a gyémántban a szénatomok között.

Az ionos kötést ellentétes töltésű ionok hozzák létre (például a nátrium-klorid kristályában a pozitív töltésű nátrium-ionok és a negatív töltésű klorid-ionok). Ionos kötés általában egy fém atomból keletkező kation és egy nemfém atomból keletkező anion között jön létre. Elemek nem, csak vegyületekben fordul elő. Például: nátrium-klorid, magnézium-oxid, kalcium-fluorid, Kálium-jodid.

A fémes kötés fématomok között jön létre, a fématomok vegyérték elektronjai közös, delokalizált elektronfelhőt alkotnak a fématomok között (ez a magyarázata a fémek jó elektromos és hővezetésének). Emiatt a fémek szilárd halmazállapotúak szoba hőmérsékleten (kivétel a folyékony higany).
Például: elemek: fém nátrium, vas, nikkel, titán, urán, ólom, réz, arany, ezüst.

0