Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!
Segítenétek földrajz házi még ma kellene sürgősen
Rontó Fanni
kérdése
172
csatolom a képet
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Földrajz
Válaszok
1
username54
megoldása
1,
Alultápláltak:
Az alultápláltak olyan embereket jelent, akiknek a táplálkozása nem biztosítja az optimális kalória- és tápanyagbevitelt.
Az alultápláltság általában súlycsökkenéssel és alultápláltsági tünetekkel jár, mint például a kimerültség, gyengeség, lassú növekedés (gyermekeknél), és a szervezet különböző funkcióinak károsodása.
Az alultápláltság hátterében lehet ételhiány, az élelmiszerekhez való korlátozott hozzáférés, vagy az étrend hiányos összetétele.
Hiányosan táplálkozók:
A hiányosan táplálkozók esetében a hangsúly inkább a táplálkozási hiányosságokra van helyezve, tehát az egyén nem juttatja be szervezetébe megfelelő mennyiségű vagy minőségű tápanyagot.
A hiányos táplálkozás különböző formái lehetnek, például az egyoldalú étrend, amikor az egyén csak bizonyos élelmiszereket fogyaszt, vagy az étrendi preferenciák miatt bizonyos tápanyagok hiányoznak.
A hiányos táplálkozás hosszú távon egészségügyi problémákhoz vezethet, mivel a szervezet nem kapja meg azokat a tápanyagokat, amelyekre szüksége van az optimális működéshez.
2,
Az elégtelen táplálkozásnak számos káros következménye lehet és a tápanyaghiány hosszú távon súlyos egészségügyi problémákhoz vezethet. Pl.:
Gyengülő immunrendszer: Az elégtelen táplálkozás csökkentheti az immunrendszer hatékonyságát, így a szervezet kevésbé ellenálló az fertőzésekkel és betegségekkel szemben. Gyakrabban és súlyosabban lehetnek jelen a fertőző betegségek.
Növekedési problémák: Gyerekeknél az elégtelen táplálkozás gátolhatja a normális növekedést és fejlődést. A kiegyensúlyozott táplálkozás különösen fontos a gyermekkori fejlődéshez, és a vitaminok, ásványi anyagok, fehérjék hiánya késleltetheti a növekedést.
Vas- és vitaminhiány: Az elégtelen táplálkozás miatt kialakuló vashiány és vitaminhiányok (például C-vitamin, D-vitamin, B-vitaminok) számos egészségügyi problémához vezethetnek, beleértve a vérszegénységet, a csontproblémákat, a bőrproblémákat és a mentális egészségügyi zavarokat.
Csontproblémák: Az elégtelen kalciumbevitel csökkentheti a csontsűrűséget és növelheti a csontritkulás kockázatát, különösen az idősebb korban.
Szív- és érrendszeri betegségek: Az elégtelen táplálkozás hozzájárulhat az egészségtelen koleszterinszintekhez, magas vérnyomáshoz és más szív- és érrendszeri problémákhoz.
Mentális egészségügyi problémák: A tápanyaghiány és az elégtelen táplálkozás összefüggésbe hozhatók a mentális egészségügyi problémákkal, mint például a depresszió és a szorongás.
Energiahiány: Az elégtelen táplálkozás következtében csökkenhet az energia szintje, ami kimerültséghez, alacsony teljesítményhez és általános rossz közérzethez vezethet.
Szervek és szövetek károsodása: Az elégtelen táplálkozás hozzájárulhat a szervek és szövetek károsodásához, mivel nem kapják meg a megfelelő tápanyagokat a regenerációhoz és a normális működéshez.