Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Ismétlés

226
Marika néni a piacon 6 kg salátát és 4 kg répát vásárolt 2050 Ft-ért. A sorban mögötte álló 5 kg salátáért és 5 kg répáért 2150 Ft-ot fizetett. Mennyibe kerül ennél a zöldségesnél 2 kg saláta és 3 kg répa?
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Matematika

Válaszok

1
`{(6x+4y=2.050),(5x+5y=2.150):}=>{(30x+20y=10.250),(20x+20y=8.600):}`

`30x+20y-20x-20y=10.250-8.600`

`10x=1.650`

`x=165`



`20*165+20y=8.600`

`3.300+20y=8.600`

`y=265`


2 kg saláta: `2*330=660 \ Ft`
3 kg répa: `3*265=795 \ Ft`


Megoldás tehát: `660+795 = color(red)(1.455 \ Ft)`
0