Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Soooos

258
1 összes árbevétel
2 összköltség
3 vállalati eredmény
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Középiskola / Pénzügy

Válaszok

2
`"A termék árbevétele": 1.000*350=color(red)(350.000 \ Ft)`

`"B termék árbevétele": 1.500*400=color(red)(600.000 \ Ft)`

`"C termék árbevétele": 500*200=color(red)(100.000 \ Ft)`

`"Összes árbevétel": 350.000+600.000+100.000=color(red)(1.050.000 \ Ft)`



`"A termék önköltsége": 1.000*300=color(red)(300.000 \ Ft)`

`"B termék önköltsége": 1.500*350=color(red)(525.000 \ Ft)`

`"C termék önköltsége": 500*150=color(red)(75.000 \ Ft)`

` "Összes önköltség": 300.000+525.000+75.000=color(red)(900.000 \ Ft)`


`"Vállalati eredmény: " "Összes árbevétel" - "Összes önköltség"=1.050.000-900.000=color(red)(150.000 \ Ft)`

Az árbevétel a termékértékesítésből származó nettó bevételt jelenti.
Az összköltség azt jelenti, hogy a termékek előállításához ekkora költséget kellet elszámolnunk mely, csökkenti az eredményt.


A feladatot fehér színnel oldottam meg amennyiben megoldásnak jelölöd elérhetővé teszem a megoldást. Előre is köszönöm :)
Módosítva: 2 éve
1

Az árbevétel az eladott termékek mennyiségének és az eladási árnak a szorzatainak összege. Az összköltség pedig az eladott termékek mennyiségének és az önköltségnek a szorzatainak összege. A vállalati eredmény pedig az árbevétel és az összköltség különbsége.

Az adott példában:

Termék A árbevétele = 1000 db * 350 Ft/db = 350,000 Ft
Termék B árbevétele = 1500 db * 400 Ft/db = 600,000 Ft
Termék C árbevétele = 500 db * 200 Ft/db = 100,000 Ft

Az árbevétel összesen = 350,000 Ft + 600,000 Ft + 100,000 Ft = 1,050,000 Ft

Termék A összköltsége = 1000 db * 300 Ft/db = 300,000 Ft
Termék B összköltsége = 1500 db * 350 Ft/db = 525,000 Ft
Termék C összköltsége = 500 db * 150 Ft/db = 75,000 Ft

Az összköltség összesen = 300,000 Ft + 525,000 Ft + 75,000 Ft = 900,000 Ft

Vállalati eredmény = Árbevétel - Összköltség = 1,050,000 Ft - 900,000 Ft = 150,000 Ft

A vállalati eredmény tehát 150,000 Ft.
0