Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Házidolgozathoz kell

277
Ebből csak az egyes kell
Előre is köszi!
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
0
Általános iskola / Matematika

Válaszok

1
alma: 3kg = x Ft ---> 1 kg = x/3 Ft
körte: 1 kg = x/3+20 Ft

a)
10*x/3 = 10x/3

b)
10*(x/3+20) = 10x/3 + 200

c)
12*(x/3) + 9*(x/3+20) = 12x/3 + 9x/3+180 = 4x + 3x + 180 = 7x +180

d)
Jelöljük y-nal, hogy hány kg almát veszünk:

6*(x/3+20) + y*(x/3) = 1200

Ezt kell rendezni y-ra, így megkapjuk, hogy hány kg almát vettünk:

y = 3240/x - 6

Módosítva: 3 éve
0