Keresés


Toplista

Toplista
  • betöltés...

Magántanár kereső

Ha szívesen korrepetálnál, hozd létre magántanár profilodat itt.
Ha diák vagy és korrepetálásra van szükséged, akkor regisztrálj be és írd meg itt, hogy milyen tantárgyban!

Valaki segítene ezeket megoldani?

290
Csatoltam képet.
Jelenleg 1 felhasználó nézi ezt a kérdést.
mértan, Szinusz, Koszinusz, nehéz, :D
0
Általános iskola / Matematika

Válaszok

1
Az első kettő speciálisan olyan feladat, hogy számológépbe beütve is pontos eredményt fogsz kapni, mivel a tagok érték vagy 0, vag 0,5, vagy 1, egyébként az ilyen típusú feladatokat úgy kell megoldani, hogy megtanultátok a nevezetes szögfüggvényértékéket, tehát hogy 0°, 30°, 45°, 60° és 90° szinusza, koszinusza, tangense, kotangense mi, illetve hogy ezekből mi származtatható, és azokra lecseréled a műveletben; például sin(90°)=1, tehát sin(90°) helyére beírod az 1-et. Ugyanígy a többivel, majd kapsz egy műveletsort, amit általános iskolás módon meg kell oldani.

A harmadiknál azt kell tudni, hogy a szinusz-, illetve a koszinuszfüggvény hol, milyen menettel (növekedés/csökkenés) bír, ezt vagy onnan tudod, hogy felrajzolod és látod, vagy megtanulod.

1) Mivel minden szög 90° és 180° közé esik, ezért itt nincs más dolgunk. Ezen két szög között a szinuszfüggvény szigorúan monoton csökken, ami azt jelenti, hogy ahogyan távolodunk a 0°-tól, úgy vesz fel egyre kisebb értékeket, magyarán szólva csak annyi a dolgunk, hogy a szögszámok szerint csökkenő sorrendbe tesszük a kifejezéseket:

sin(176°) < sin(150°) < sin(125°) < sin(101°) < sin(92°)

2) A másodiknál a koszinuszfüggvény értékei láthatóak, tehát a koszinuszfüggvényről kell megállapítani, hogy 90° és 180° között hogyan viselkedik; szigorúan monoton csökken az is, tehát nincs másabb dolgunk, mint az előbb:

cos(175°) < cos(165°) < cos(102°) < cos(97°) < cos(91°)
Módosítva: 7 éve
0